• GRAM ALTIN
  299,55
  % 0,88
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9448
  % 0,12
 • € EURO
  6,5556
  % -0,19
 • £ POUND
  7,7754
  % -0,27
 • ÇIN YUANI
  0,8552
  % -0,07
 • РУБ RUBLE
  0,0958
  % -0,09
 • BITCOIN
  49418,319
  % 0,51
 • BIST 100
  122.141,7500
  % -0,33

TEMSA geçici İflas kararı aldı

TEMSA geçici İflas kararı aldı

TEMSA, konkordatoya müracaat edip geçici iflas kararı aldığı açıklamasında bulundu.

Az bir süre önce hacizli işlemi nedenleriyle üretimleri durdurmak zorunda kalan TEMSA, iflas kararınca vererek geçici mühlet aldı.

Şirketten yapılmış olan açıklamada , “Şirketimiz iflas kararı müracaat etmiş ve geçici iflas kararı almıştır” denildi.

TEMSA’nın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde;

“TEMSA yeni gücü ile Avrupa ve Amerika’daki yapılanmasını tamamlayarak, genişleme  vizyonu ile yoluna devam ederken bankalarının vadesi henüz gelmemiş canlı kredileri geri çağırarak başlattığı hacizler ve bunun devamında üretime parça ve hizmet sağlayan bazı yan sanayicilerimizin aksayan ödemeler gerekçesiyle başlattığı haciz istemi başvuruları kıymetli kamuoyunun malumudur.

Şirketimiz yurt dışında büyük başarılara imza atılan bir dönemde gerçekleşen bu beklenmeyen hacizler neticesinde üretimi durdurmak mecburiyetinde kalmıştır. Bunun sonucunda yurt içinde ve yurt dışında alınan taahhütleri ve siparişleri yerine getirememe noktasına gelinmiştir. 50 sene de büyük emeklerle kurulan küresel bir Türk markasının, yeniden oluşturulmasının büyük emek ve zaman alacak olan güven kaybına uğraması kaçınılmazdır.

TEMSA olarak uluslararası itibarımızın yanında başta servislerimiz, çalışanlarımız, bayilerimiz ve yan sanayimiz olmak üzere tüm ekosistemimize karşı önemli sorumluluklarımız bulunuyor. Bu sorumluluğun getirdiği bilinçle şirketimiz iflas kararı müracaat etmiş ve geçici iflas kararı almıştır.

Bu sebep ile hızla üretim başlanacak, tüm yan sanayi ile bayilerimizin de desteği ile satışlarımızada ve ihracatımızada hızla devam ederek markamızı daha iyi koruyacak, ürün geliştirmesine devam edebilecek ve en önemlisi kartların yeniden dağıtıldığı elektrikli otobüs dünyasındaki yerimizi alacağız.