• GRAM ALTIN
  299,55
  % 0,88
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9448
  % 0,12
 • € EURO
  6,5556
  % -0,19
 • £ POUND
  7,7754
  % -0,27
 • ÇIN YUANI
  0,8552
  % -0,07
 • РУБ RUBLE
  0,0958
  % -0,09
 • BITCOIN
  49595,594
  % -1,10
 • BIST 100
  122.141,7500
  % -0,33

ETH ve BTC Düzenlemelere Boyun Eğmek Zorunda Değil Mi?

ETH ve BTC Düzenlemelere Boyun Eğmek Zorunda Değil Mi?

Cointelegraph’ın haberine göre Kasım’da yayınlanan endüstri haber olan Forkast ile yayınladığı röportajda Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin, Ethereum ve Bitcoin’in yapmış lolduğu düzenlemelere boyun eğmek zorunda olmadıklarını belirti .

Hong Kong FinTech Haftası’nda gerçekleşen röportaj sırasında Lubin, yeni projelerin yenilenmelere uyması gerektiğini kdv ve menkul kıymet yasası uygulamasının kripto para birimi alanı üzerindeki etkilerinden söz eti.

Projelerin Yatırımcı Çekmesi Lubin,herhangi bir projenin yatırımcı çekmek için piyasaya sürdüğü token’ının fiyatının artacağına dair söz vermesi gerektiğini söz eti. Ayrıca geliştiricilerin çalışmaları yoluyla elde edilen token’ların tanımları gereği satılabilen bir menkul değerli olduğunu da sözlerine ilave etti ve şu ifadeleri kullandı:

Dolayısıyla menkul kıymet kanunları uygulanır ve yardımcı yazılım kodu olmadığı için yardımcı yazılım olarak değerlendirilen bir token’ı satamazsınız. En azından etkili ve eşit bir şekilde satamazsınız.

Ethereum’un İlk Hamle Avantajı Lubin yaptığı açıklamalar sırasında Ethereum’un ilk hamle avantajının altını çizdi. Daha açık olarak Ethereum’un geliştiricilerinin, büyük ölçüde düzensiz bir sektörde faaliyet gösterdiği için menkul kıymetler düzenlemesine uymadan da kripto para birimlerini satma fırsatını bulduğunu belirtti

Bunun yanında bu sektörde rekabet eden projeler, piyasaya sürdükleri varlığın bir menkul kıymet olmadığını iddia etmekten öteye geçemiyor.

Öte yandan Lubin düzenlemeler nedeniyle, “teknik olarak çok güçlü bir projenin bile ilk başlangıcında ve Ethereum projesinin sahip olduğu devasa ağ etkisine meydan okumasının” çok zor olduğunu dile getirdi.