• GRAM ALTIN
  299,55
  % 0,88
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9448
  % 0,12
 • € EURO
  6,5556
  % -0,19
 • £ POUND
  7,7754
  % -0,27
 • ÇIN YUANI
  0,8552
  % -0,07
 • РУБ RUBLE
  0,0958
  % -0,09
 • BITCOIN
  49549,561
  % -1,35
 • BIST 100
  122.141,7500
  % -0,33

Blok Zinciri Akademesi’nin kurulması planlanıyor

Blok Zinciri Akademesi’nin kurulması planlanıyor

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde blok zincir teknolojisinin bugünü ve geleceği, “Blok zincir Teknolojileri Geleceği Nasıl Şekillendirecek” başlıklı bir konferansta ele alındı.Konferansa konuşmacı olarak katılan Birleşmiş Milletler (BM) Blok zincir Danışmanı Massimo Buonomo, “Blok zincir, gelecekte ticareti ve yaşamı yeni baştan şekillendireceğine eminiz” dedi. Blok Zinciri Army firmasının Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erol User ise Yükseköğretim Kurulu’nun(YÖK) izin vermesi halinde İstanbul Aydın Üniversitesi ile beraber Blok zincir Akademesi’nin kurulmasının planlandığını söyledi.

Sanal paraların altındaki teknoloji olarak bilinen, gelecekte köklü değişiklikler yaratması beklenen blok zincir teknolojisi, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlenen bir konferansta ele alındı. Kripto para (Bitcoin, Etherium… v.b.) ile giren ve yakın gelecekte tıptan sosyal bilimlere hemen her alana hakim olacağı söylenen blok zincir  teknolojisinin bugünü ve geleceği, “Blok zincir Teknolojileri Geleceği Nasıl düzen alacağı ” başlıklı bir konuşma ile İstanbul Aydın Üniversitesi akademisyenlerine ve öğrencileri anlatıldı. Blok Zinciri Army firmasının Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erol User’in moderasyonunda gerçekleşen konferansta Birleşmiş Milletler  Blok zincir Danışmanı Massimo Buonomo ise konuşmacı olarak yer aldı.

“BLOKZİNCİR TEKNOLOJİSİ TİCARETİ VE YAŞAMI YENİDEN ŞEKİLLENDİRECEK”

Birleşmiş Milletler Blok zincir Danışmanı Massimo Buonomo, Birleşmiş Milletler olarak ele aldıkları konunun blok zincirinin yaygınlaşması olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Finansal alanda değil diğer alanlara da yayılması.Bunlar arasında sağlıktan, normal parekende ürünlere kadar her türlü üründe kullanmak. Bunun yanında tabii ki blok zinciri destekleyenler arasında yapay zeka ve nesnelerin interneti.