• GRAM ALTIN
  299,55
  % 0,88
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9448
  % 0,12
 • € EURO
  6,5556
  % -0,19
 • £ POUND
  7,7754
  % -0,27
 • ÇIN YUANI
  0,8552
  % -0,07
 • РУБ RUBLE
  0,0958
  % -0,09
 • BITCOIN
  49549,732
  % -1,35
 • BIST 100
  122.141,7500
  % -0,33

Bir Suriye Vatandaşı

Bir Suriye Vatandaşı

Mülteci Kampında Kripto Para ve Blockchain Dersleri Veriyor

Suriye’deki savaştan kaçarak Irak’a sığınan bir Suriyeli mülteci, sığınmacı kampında kripto para ve blockchain dersleri veriyor

Suriyeli Yusuf sığınmacı kampında kripto Para Dersi Veriyor

16 yaşındaki Suriyeli Yusuf, Suriye’de yaşanan savaş ve keşmekeşten ailesi ile Irak’taki Arbat Sığınmacı Kampına kaçarak hem kendi hem de ailesinin yaşamını kurtardı.

Kamp içerisinde boş durmayan Yusuf, para kazanmanın yolunu buldu ve bu sayede hem ailesine hem de kamptaki öteki Suriyelilere Kripto Para ve Blockchain Teknolojisini anlatan dersler veriyor.

Yusuf Muhammed, kampta boş bulduğu müddetlerde kampta ilgi duyan Suriyeli mültecilere blockchain ve kripto para hakkında ders veriyor. Kamptaki mülteciler, kendi isimlerine açtıkları elektronik cüzdanlar sayesinde öteki ülkelerdeki Suriyeli mültecilerden parasal destek alabiliyor ve onlara parasal takviyede bulunabiliyor.

 Eş biçimde beynelmilel alanda takviye ve bağışta bulunmak isteyen iyilikseverler, Suriyeli sığınmacılara bu yolla -hiçbir aracıya lüzum dinlemeden- bağışta bulunabiliyor.

Yusuf Muhammed şu söylemelerde bulundu:

“Kendi cemiyetindeki ehemmiyetli bir meseleyi çözmek istiyorum… İnsanlar internet, telefon ve laptoplarla alakalı şeyleri öğrenmek istiyor… Gelişmiş bir dünyada internet ile ilgili mevzulara bilgi sahibi olmalıyız.”

16 yaşındaki Suriyeli mülteci, az bir ölçü Ethereum sahibi olduğunu söylüyor. Bu düşük ölçüdeki kripto para varlığını ise internet üzerinden katıldığı fiyatsız eğitim programı “Hello Future” sayesinde elde etmiş.

Yusuf’un sınıfındaki talebeleri ise cep telefonları ve laptopları ile kısıtlı şartlar altında bir araya gelerek kripto para ve blockchain dersleri alıyor.